










Stable—Pure sine wave with THD <3%
Sophisticated—Precision apparatus suitable
Smart—Output adjusted to loading
Saving—Fuel consumption reduced by 15%-30%
Silent—Enjoy electric power quietly
Small—Portable and freight cost saving
| Model No. | IM-Ai 14000iSW |
|---|---|
| Generator | |
| Rated Power | 9500W |
| Max Power | 10000W |
| Rated Voltage | 230V |
| Rated Frequency | 50Hz |
| Rated Current | 43.5A |
| THD | ≤3% |
| 75% Load Runtime | 8h |
| Engine | |
| Engine Model | KM194FD |
| Engine Type | OHV, Single Cylinder, Air-cool, 4-stroke |
| Displacement | 485cc |
| Engine Output | 20hp |
| Engine Start | Recoil / Electric |
| Fuel Tank Capacity | 32L |
| Oil Capacity | 1.1L |
| Package | |
| Carton Size | 91*68*81.5cm |
| Net / Gross Weight | 125/130kg |
| Container Load | 40/138 |